Doğum Gününde Çifte Sevinç

 

Balat semt pazarında annesi alışveriş yaparken kaçırılan Burhan bebek, Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi sakinlerinin dikkati sayesinde bir gün sonra bulundu. Dün 1 yaşına basan minik Burhan’ın ailesi çifte sevinç yaşıyor. Anne Ayten Karagöz, “Oğlum bulunduğu gün benim için iki defa doğdu. Artık pazara yalnız gitmeyeceğim.” diyor.

TUĞBA KAPLAN – 01 Ekim 2010

Fatih ilçesi Balat semt pazarında kaçırılan Burhan bebeğin ailesi çifte mutluluk yaşıyor. Kaçırıldıktan bir gün sonra bulunan minik Burhan, dün 1 yaşına bastı. Sevinçten içi içine sığmayan anne Ayten Karagöz, “Oğlum, bulunduğu gün benim için iki defa doğdu. Artık kesinlikle pazara yalnız gitmeyeceğim.” diyor. Baba Tacettin Karagöz de “Kaçırıldığını duyduğumda dünya başıma yıkıldı, bulunduğunda ise dünyalar benim oldu.” ifadelerini kullanıyor.

28 Eylül Salı günü semt pazarına çıkan Ayten Karagöz, alışveriş yaparken bebek arabasında oturan minik oğlu Burhan kaçırılmıştı. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda seferber olan İstanbul polisi, yaklaşık 30 saat sonra bebeği Gaziosmanpaşa ilçesinde buldu. Bebeği kaçıran Sebahattin O. (26) ve Kübra K. (16), Gaziosmanpaşa’da daire kiralamaya çalışırken bebeğin resmini televizyonlarda gören mahalle sakinlerince polise teslim edildi. Minik Burhan’ın bulunduktan 1 gün sonra birinci yaş gününü kutlayan Karagöz ailesi, çifte bayram yaşadı. Pazarda alışveriş yaparken bir anlık dalgınlığı sonucu bebeği kaçırılan anne Karagöz, hâlâ olayın şokunu üzerinden atamadığını ifade ediyor. Annelere özellikle pazarlarda daha dikkatli olmalarını tavsiye eden Karagöz, 1-2 saniyelik dalgınlıkta bile çocukların kaçırılabileceğini vurguluyor. O anı hatırladıkça duygulanan baba Karagöz, “Çok kısa bir süre zarfında bulundu ama bana asır gibi geldi. Bu duygunun tarifi yok ama bulunduktan sonraki duygunun da bir tarifi yok. Allah bu tür olayları yaşayanlara da aynı mutlulukları yaşatsın.” diyor. Fatih Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Karagöz, ailelere ve yetkililere “İnsanın en büyük serveti evladı. Onlara sahip çıksınlar ve çok dikkatli olsunlar. Bu tip olaylara karşı insanlar daha çok uyarılsın.” çağrısında bulunuyor.

Bu arada önceki gece Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi’nde daire kiralamaya çalıştıkları sırada gözaltına alınan Sebahattin O. ve Kübra K.’nın Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğü’nde işlemleri sürüyor. Şüpheliler için soruşturmayı yürüten savcılık tarafından bir gün ek gözetim süresi verildi. Şüphelilerin, bugün Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edilmeleri bekleniyor. Öte yandan Fatih’te alışveriş yaptığı sırada bebeğin alındığını gören Gönül Çelmez ile pazar esnafı Nihat Tüylüoğlu’nun, 26 hırsızlık, 2 kez de uyuşturucu suçundan kaydı bulunan Sebahattin O.’yu teşhis ettikleri öğrenildi.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>