İyi Blog İçin İpucu: İçerik, Tasarımdan Daha Önemli

İstanbul Üniversitesi ve Medya Derneği birlikteliğinde Türkiye’ye gelen New York Times blog uzmanı Jeremy Zilar ‘yeni medya araçları ve bloglar’ hakkında konuştu.

TUĞBA KAPLAN   – 14 Temmuz 2011

New York Times’ın 170’in üzerinde blogu olduğunu söyleyen Zilar, ilk başlarda 5-6 blogla başladıklarını ama şu anda aktif olarak 58 blogun kullanıldığını belirtti. Bir blogun başarılı olabilmesi için ipuçları da veren Zilar, içeriklerin blogun tasarımından daha önemli olduğunu dile getirdi. Zilar, “Biz doğru fikri işleyebilmek için 6-8 ay harcıyoruz, çünkü okuyuculara bütün bilgileri kapsayan bir blog yapmaya çalışıyoruz. Eğer bir blog hazırlayacaksanız blogun ne hakkında olduğu ile ilgili kendinize bir manifesto hazırlamalısınız.” dedi.

 [email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>