Kalifiye Elemanlar ‘Medya Okulu’nda Yetişecek

 

Medya Derneği ve İstanbul Şehir Üniversitesi, basın-yayın sektörüne kalifiye elemanlar yetiştirmek için ‘Medya Okulu’nu kuruyor.

TUĞBA KAPLAN – 25 Mart 2011

Çeşitli gazeteciler ve medya yöneticilerinin girişimleriyle kurulan okul, 16 Nisan’da eğitimlerine başlayacak. ‘Geleneksel Muhabirlikten Yeni Medya Editörlüğüne’ adlı eğitim programında, farklı türdeki medya araçlarının çalışma biçimlerine ve medyadaki editoryal önceliklerin anlaşılmasına yardımcı olmak amaçlanıyor.

Seminerlerde; medyadaki değişimi anlamak, haberciliğin temellerini kavramak, gazete, TV, radyo ve internet yayıncılığının işleyişini öğrenmek, yeni medya araçlarını tanımak, basın özgürlüğü ile medya etiği konularında eğitim verilecek. Toplam 7 hafta sürecek Medya Okulu Eğitim Programı’na medyayı profesyonel olarak tanımak ve sektörde kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilecek. Katılımcıların, özgeçmişleri ve neden bu programa katılmak istediklerine dair bir yazı ile 9 Nisan’a kadar ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Türkiye’nin önde gelen gazetecileri ile medya yöneticilerinin ders vereceği eğitimler, her cumartesi İstanbul Şehir Üniversitesi’nin Altunizade Yerleşkesi’nde 13.00 ile 16.30 saatleri arasında yapılacak. 28 Mayıs’a kadar sürecek derslere eksiksiz katılanlara ise sertifika verilecek.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>