‘Medyanın Geleceğini Bilişim Teknolojileri Belirleyecek’

 

Medya sektöründeki yeni teknolojiler uzmanı Dennis Anderson, gelişen teknolojiye rağmen birbirinden farklı, yeni ve dolu bir içerikle tüketiciye hizmet veren gazetelerin gelecekte de medya sektöründe etkin olacağını söyledi.

TUĞBA KAPLAN – 10 Şubat 2011

Medya Derneği tarafından düzenlenen “Medya Buluşmaları” konferansına katılan Anderson, Türk medyasının temsilcileriyle bir araya gelerek gelişen teknolojinin medya üzerindeki etkisini anlattı. Özellikle gazeteler için online abonelik sistemi, iPad ve benzeri tabletlerin Türk medyasını çok daha farklı ve düzeyli bir seviyeye taşıyacağını anlatan Anderson, “Microsoft teknolojileri, medya endüstrisinde her geçen gün daha da etkili olacak. Bu kadar hızlı bir değişime medya şirketleri kayıtsız kalamayacak. Medyanın geleceğini bilişim teknolojileri belirleyecek.” dedi. Medya endüstrisinin hızla tüketen bir tüketici potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken teknoloji uzmanı, medya şirketlerinin yeni gelişen teknolojilerin ortaya çıkardığı fırsatları iyi kullanması gerektiğini ifade etti.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>