Türk Medyasının Yenilenmeye İhtiyacı Var

+1T’de dün gençlerle söyleşen konuklar arasında Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu da vardı.

TUĞBA KAPLAN   –  29 Haziran 2011

Medyanın geleceği ve Star’ın değişimi üzerine konuşan Karaalioğlu, Türk medyası kadar dünyada acımasız bir sektör olmadığını, medyanın kalıcı olabilmesi için yenilenmesi gerektiğini vurguladı. Star’ın önceki mizanpajının vuran, kıran ve provokatif bir tarzı benimsediğini belirten genel yayın yönetmeni, “Cem Uzan’ın gazetesi’ eleştirisi bizim için çok tehlikeliydi. Bundan kurtulmak istedik ve kompleks yapmadan Türkiye’de oluşan birikiminden yararlandık hatta Zaman’ın felsefesi doğrultusunda bir uygulama yaptık.” dedi. Gazetecilikte her gün farklı, yeni ve önemli şeylerle iç içe olunması gerektiğini anlatan Karaalioğlu, “Medya sektörüne girecek olanlar, bu konsepte ve değişikliklere ayak uydurmak zorunda. Türk medyası tarzı yavaş yavaş oluşmaya başladı. Artık Avrupa taklidi değil de daha bizden olan bir medya hakim olacak.” değerlendirmesinde bulundu. İyi bir gazetenin, iyi satan ve iyi reklam alan gazete olduğunu kaydeden genel yayın yönetmeni, aksi takdirde gazeteciliğin devamının kolay olmadığını sözlerine ekledi.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>