Yemek Programı Deyip Geçmeyin, ‘Mutfaktakiler’ Siyaset De Konuşuyor


Televizyon ekranlarının vazgeçilmezlerinden olan yemek programları, pratik yemek tariflerinden et pişirmenin püf noktalarına kadar birçok konuda bilgi veriyor. Ancak sunuculuğunu Aynur Ayaz’ın üstlendiği ‘Mutfaktakiler’ programında sadece yemek konuşulmuyor. 12 Haziran seçimlerinde Adıyaman milletvekili aday adayı olan Ayaz, “Konuklarımla Ergenekon’dan Balyoz’a kadar birçok konuyu ele alıyoruz.” diyor.

TUĞBA KAPLAN   – 11 Temmuz 2011

Öğle kuşağında Beyaz TV kanalıyla ekranlara gelen; ancak yaz nedeniyle ara verilen ‘Mutfaktakiler’ adlı programı, alışılagelmişin dışında bir yemek programı. Zira sunuculuğunu Aynur Ayaz’ın yaptığı program, benzerlerinin aksine sanat camiasından ünlü isimleri programına konuk etmekle kalmıyor, özellikle iş ve siyaset dünyasından kişileri de ağırlıyor. Formatının diğerlerine nazaran biraz daha farklı olduğunu söyleyen Ayaz, “Yemek ve sohbeti bir arada tutmaya çalışıyoruz. Bu nedenle, gelen konuklarımızla Ergenekon’dan Balyoz’a, dış siyasetten seçimlere kadar birçok konuyu en sade haliyle konuşuyoruz.” diyor. 12 Haziran seçimlerinde Adıyaman milletvekili aday adayı, 2009’da da İstanbul’un Beylikdüzü ilçesi için belediye başkanlığına aday olduğunu kaydeden ünlü sunucu, programının siyasete uzak olmadığını ifade ediyor. Şu an programının tekrarının, eylülde ise yeni bölümlerinin yayınlanacağı bilgisini veren Ayaz, “Her ne kadar yemek programı yapsak da programımız Ankara’da çekildiği için söz dönüp dolaşıp siyasete geliyor. Ayrıca siyasi isimler hep Ankara’da olduğu için onları ağırlama konusunda da herhangi bir sorun yaşamıyoruz.” diyor.

İşini severek yaptığının altını çizen Ayaz, siyasi programları sunmanın ona çok heyecan verdiğini söylüyor. “En çok 2007’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingini sunarken heyecanlandım.” diyen ünlü sunucu, bir gün siyasette yer alacağına inandığını belirtiyor. 15 yıllık tecrübesiyle konuşan ünlü sunucu, medya sektöründe çalışmak isteyenlere de tavsiyelerde bunuyor. “Bu sektörde doğru kanallar, frekanslar ve kişileri yakalamak önemlidir.” diyen Ayaz, gençlerin sektörü kirletmeyen, kötülüğe teşvik etmeyen işlerde hizmet etmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>