Sazıyla Özürlülerin Yardımına Koşuyor

Babasının eline verdiği cura sazının daha beş yaşındayken parmaklarıyla buluşmasının ardından, türkü yolculuğu başlayan bir isim Ümit Yılmaz.

TUĞBA KAPLAN   – 20 Haziran 2011

Öyle ki, amatörce başlayan bu yolculukta Yılmaz, okul sıralarında kendini müziğe verenlerin yolunu çizmekle kalmıyor, sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor. Genç saz virtüözü Avrupa Gazeteciler Derneği’nin kendisine layık gördüğü “Yaşam Boyu Başarı Ödülüyle” başarısını taçlandırıyor. ‘Parmaklarımın Ucunda’ albümünün tüm gelirini ‘Özürlüler Vakfı’na bağışlayan Yılmaz, bugünlerde vakıf adına düzenlenecek yardım konserine hazırlanıyor. Yılmaz, vereceği konserin gelirlerinin ameliyat olacak çocuklara verileceğini kaydederek, “Albüm satışları devam ettiği sürece, gelirleri Özürlüler Vakfı’na ait olacak. Bu yüzden ne albümden ne de konserden kendi adıma maddi bir beklentim yok.” diyor. Sosyal sorumluluk anlamında vereceği ilk konser için heyecanlı olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle devam ediyor: “Bu konser farklı bir amaca hizmet ettiği için biraz daha zor. Ama bu projeyi hayır işlemek isteyenler konsere gelerek kolaylaştıracak.” Perşembe günü yapılacak konserin biletleri sanatçının web sitesinden, Özürlüler Vakfı’ndan ya da Biletix’ten alınabiliyor. Sanatçı kimliğinin yanı sıra Haliç Üniversitesi Konservatuvar bölümünde Türk musikisi dersleri veren Yılmaz, “İnsanların müzisyenliğine katkıda bulunmaya çalışıyorum.” ifadesini kullanıyor.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>