Sosyal Medya, Seçim Yasaklarını Deldi

İnternet meraklıları, genel seçim sonuçlarını, yasakların kalkmasını beklemeden twitter ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinden öğrendi.

TUĞBA KAPLAN   – 13 Haziran 2011

Twitter’da oluşturulan seçim sonucu bildirme grupları, dün oy kullanımı biter bitmez harekete geçti. Twitter’ın ilk süreli röportaj projesini başlatan gazeteci yazar Hıdır Geviş, günler öncesinde oluşturduğu ekibiyle ‘Seçim Özel Programı’nda sonuçları canlı verirken, gazeteci Cüneyt Özdemir de Dipnot TV secim ve Tivibu özel seçim yayınlarıyla twitter’dan sonuçlar hakkında bilgi verdi. Star Gazetesi yazarı Elif Çakır ise oy pusulalarını sayan müşahitlerden aldığı sonuçları veren en iddialı isim oldu. Taraf yazarı Mehmet Baransu ise, “Her partiden adaylarla konuşup direkt bilgi alıyoruz.” açıklamasını yaptı.

[email protected]

Tuğba Kaplan

Gazeteci/ Aksiyon Dergisi Politika, Sosyoloji, uluslararası ilişkiler, medya ve kültür dünyasından ünlü isimlerle gündemle ilgili aktüel röportajlar yapmaktadır. Ayrıca gündeme dair konuları farklı yönleriyle ele alan dosyalar hazırlamaktadır.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>